Tiflis Eğitim Müşavirliği

ORTA ÖĞRETİM DÜZEYİ DENKLİK İŞLEMLERİ

ORTA ÖĞRETİM DÜZEYİ DENKLİK İŞLEMLERİ

DENKLİK İŞLEMLERİ DUYURUSU  

Orta öğretim kademesi herhangi bir düzeyden mezun ya da ara sınıflardan nakil talebinde bulunup denklik müracaatı yapacak T.C. vatandaşı veya yabancı uyruklu vatandaş işlemlerinin gerçekleştirilebilmesini teminen, "e-Denklik" modülü "https://edenklik.meb.gov.tr" üzerinden başvuruların yapılabilmesine olanak tanınmıştır. Bu kapsamda orta öğretim her kademe ve sınıf düzeyi denklik işlemleri başvurusunda istenilen belgelere ve işlem basamaklarına e-Denklik modülünde yer verilmiş olup, 03 Ekim 2022 tarihine kadar doğrudan Eğitim Müşavirliğimize müracaat edilmesi ve istenilen belgelerin sunulması durumunda denklik işlemlerinin ayrıca gerçekleştirileceği, 03 Ekim 2022 tarihinden itibaren her türlü denklik iş ve işlemlerinin e-Denklik modülünden/https://edenklik.meb.gov.tr adresinden işlem başlatılarak gerçekleştirileceği hususu ilgililere önemle duyurulur.

 

Turkish Embassy 35, Chavchavadze Avenue 0179 Tbilisi/GEORGIA - 00995 32 225 12 99 (Sekreterlik), 00995 32 225 16 68 (Makam)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.